آب معدنی

کاربرد خلأ در صنایع غذایی

از پمپ وکیوم در صنایع غذایی و نوشیدنی استفاده می شود. چند نمونه از کاربرد پمپ های خلأ در صنایع غذایی و نوشیدنی به شرح زیر است:

شستشوی سبزیجات

سبزیجات پس از شستشو درمجاورت هوا خشک می‌شوند. سبزی‌های حساس تنها با هوای فشرده تمیز می‌شوند.

فرایندهای لبنی

در دستگاه‌های تزریق ماست از پمپ‌های وکیوم برای تعیین موقعیت درها در ۵ حالت پیش از پرکردن ظرف‌های ماست به شکل همزمان استفاده می‌شود. مکنده‌های مورد استفاده در دستگاه درها را گرفته، آن‌ها را از یکدیگر جدا کرده و در موقعیت درست قرار می‌دهند.

گاززدایی آب‌های معدنی

آب‌های معدنی که از چشمه‌های طبیعی  می‌جوشند حاوی کربنیک اسید، مواد معدنی و آهن هستند. آهن حل شده در آب زمانی که با هوا تماس پیدا می‌کند، اکسید می‌شود و به آب مزه نامطلوبی می‌دهد. آهن موجود در آب لازم است در فشار ۵۰ mbar زدوده شود، اما پیش از آن به یک پمپ وکیوم نیاز است تا کربنات را از حذف کند و سپس از آن برای تولید آب گازدار استفاده شود.

بو زدایی از روغن سالاد و دیگر چربی‌ها

روغن سالاد و چربی‌ها در معرض هوا مزه و بوی نامطبوعی می‌گیرند.. در بخش‌های ابتدایی فراوری روغن‌ها، بخش‌های اکسید شده می‌بایست حذف شوند. این کار با ترزیق بخار که بو و مزه‌ی بد را به خود جذب می‌کند و پس از آن با مکش بخار توسط وکیوم انجام می‌شود.

استریل کردن چایی و ادویه‌ها

چایی و ادویه جات از مناطق گرمسیری توسط کشتی حمل می‌شوند و بسیاری اوقات در آن شرایط در معرض حشرات، آفات و قارچ‌هایی هستند که لازم است پیش از انجام هر فرایندی نابود شوند. این کار با قراردادن بسته‌های محصول در محفظه‌ی خلأ و جذب هوا انجام می‌شود. بسته‌های محصول با بخار یا گاز استریل پر می‌شوند.

برش‌های خلأ

برای تولید سوسیس،  مخلوط گوشت به تکه‌های کوچک تقسیم شده  و با ادویه جات و افزودنی‌های دیگر ترکیب می‌شود. جذب هوا در طول فرایندهای تقسیم کردن و ترکیب کردن می‌تواند از اکسید شدن گوشت که بر طعم و ظاهر سوسیس تاثیر منفی می‌گذارد جلوگیری کند. هوا توسط دستگاه خلأ با قدرت ۱۰۰ mbar تخلیه می‌شود. پمپی که برای این کار استفاده می‌شود می‌بایست در مقابل قطعات گوشت و مایعاتی که در حین فرایند خارج می‌شوند، مقاوم باشد.

برای کاربردهای دیگر خلأ مراجعه کنید به: کاربرد پمپ های خلأ (وکیوم) در صنایع مختلف